دستور پخت| دستور پخت نان بربری| دستور پخت نان بربری

دستور پخت نان بربری | در خانه برای خودت نان بربری خوشمزه درست کن

بربری تنها نان حرفه‌ای است که در خانه هم می‌توان چیزی شبیه به آن را درست کرد.
کد خبر: 5384
دستور پخت نان بربری | در خانه برای خودت نان بربری خوشمزه درست کن

دستور پخت غذاهای خوشمزه ایرانی، غیر ایرانی، جدید، قدیمی و هر نوع غذا و خوراکی خوشمزه را می توانید در ترفندباز یاد بگیرید. دستور پخت یا رسپی برای آشپزها و به ویژه افرادی که می خواهند برخی غذاها را برای نخستین بار تهیه کنند بسیار مهم و ضروری است. دستور پخت برای کنترل کیفیت و کمیت غذا بسیار حائز اهمیت بوده و هزینه‌های تهیه غذا و مواد لازم برای تهیه آن در همین رسپی ها اعلام می شود. در ادامه دستور پخت نان بربری را به شما خواهیم گفت.

بربری تنها نان حرفه‌ای است که در خانه هم می‌توان چیزی شبیه به آن را درست کرد. خمیر این نان، اگر گرد و نازک پهن شود، به صورت نان پیتزا در می‌آید و اگر چانه را کوچکتر (به قطر حدودا هشت سانتی‌متر) و ضخیم بگیرید، می‌توانید خمیر آن را به نان همبرگر تبدیل کنید.

به گزارش کتاب کاله، طرز تهیه نان بربری خانگی اما حرفه‌ای را در ادامه این مطلب با شما در میان گذاشته‌ایم؛ آن را مو به مو رعایت کنید تا حاصل کارتان به زحمتی که برای تهیه نان بربری خانگی می‌کشید بیارزد.

مواد لازم برای تهیه نان بربری خانگی

  • آرد سفیدشش پیمانه
  • مخمر خشکیک قاشق مرباخوری
  • کنجدسه قاشق غذاخوری
  • روغنسه قاشق غذاخوری
  • شکردو قاشق غذاخوری
  • نمکیک قاشق غذاخوری

طرز تهیه نان بربری خانگی

مرحله اول

نان بربری، حتی اگر خانگی هم باشد یک نان حرفه‌ای است. اگر هنوز قدم‌های اول نان‌پزی را برمی‌دارید، می‌توانید سراغ این نان شکم‌پر بروید و قدم به قدم با ویدیو آن را تهیه  کنید. اما اگر می‌خواهید یک نان کامل و مناسب برای صبحانه روی میزتان باشد، همین دستور را تا ادامه بخوانید و نان بربری تهیه کنید.

مخمر را با یک قاشق شکر در نیم پیمانه آب ولرم حل کنید و برای پنج دقیقه در جای گرم قرار دهید. سپس یک پیمانه آب ولرم را در کاسه بزرگی بریزیه، نمک و روغن و باقی‌مانده شکر را اضافه کنید و همه را با هم مخلوط کنید. حالا مخلوط مخمر را هم اضافه کنید. پنج پیمانه از آرد را کم کم در کاسه بریزید و با دست یا کاردک چوبی هم بزنید تا خمیر نسبتا سفتی به دست بیاید.

مرحله دوم

روی تخته آرد بپاشد و خمیر را روی آن ورز بدهید. سپس یک کاسه را کمی چرب کنید و خمیر را گلوله کرده و در کاسه بگذارید و یک دور بگردانید تا روی آن چرب شود. روی کاسه را بپوشانید و خمیر را دو ساعت در جای گرمی بخوابانید تا ور بیاید.

مرحله سوم

دو سینی فر را کمی چرب کنید یا کفشان را با کاغذ روغنی یا کمی سبوس بپوشانید. باد خمیر را با مشت بخوابانید. روی تخته کمی آرد بپاشید و خمیر را روی آن بیندازید. با کارد خمیر را دو نیم کنید و هر نیمه را به صورت یک چانه گرد در بیاورد و هر چانه را در یک سینی بگذارید و با دست به صورت بیضی یا دایره پهن کنید. یک پارچه نمدار روی سینی‌ها بکشید و 50 تا 60 دقیقه خمیر را به همان وضعیت بخوابانید.

مرحله سوم

حالا انگشت‌های خود را در آب سرد بزنید و روی خمیر نقش بیندازید. با قلم‌مو روی نان روغن بمالید و کنجد بپاشید. سینی را در فری هم که از قبل روی دمای 230 درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید قرار دهید. یادتان باشد که سینی‌ها را باید در طبقه وسط بگذارید و 12 تا 15 دقیقه به نان‌ها برای پختن وقت دهید. همینکه رویه نان برشته شد، آن را از فر بیرون بیاورید.

اگر عاشق انواع نان هستید اما به گلوتن حساسیت دارید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ دستور پخت این نان بدون گلوتن بروید و در خانه آن را تهیه کنید.
کپی لینک کوتاه خبر: https://tarfandbaz.com/d/2lj883

پربیننده ترین
اخبار داغ